انتخاب سر دبیریادداشت

گاهی توقف، حلقه اتصال به آینده است

در سالیان اخیر با پیشرفت بشر در عرصه های گوناگون، سطح رفاه و امکانات تغییر عظیمی داشته است. یکی از این امکانات بستر اینترنت و به دنبال آن فضای مجازی است که به عنوان شمشیری دو لبه میتواند نقش بسزایی در زندگی انسانها داشته باشد.

در اوایل دهه ۹۰ شمسی باتوجه به شناخت و نیاز جامعهی فرهنگی کرماشان، وبسایت فرهنگی، ادبی ” هساره ” را با مشکلات فراوان راه اندازی کردم و هدف از تاسیس آن خدمت و ادای دین به فرهنگ و زبان مادری در چهارچوب قوانین حاکم بود. “هساره” تا سال ۹۸ شمسی به فعالیت خود ادامه داد و توانست جایی برای خود در بین اهالی فرهنگ و رسانه پیدا کند که در اوایل زمستان سرد آن سال و نیز ورود ناگهانی کرونا، در شروع یک روز سرد، اتفاقی ناخواسته به یکباره همه چیز را تحت تاثیر قرار داد و مجموعه عواملی سبب شد “هساره” از درخشیدن در فضای مجازی ناپدید شود. در این سالها دوستان و بزرگان زیادی درخواست فعالیت مجدد “هساره” را داشتند تا اینکه باز در زمستانی اما نەچەندان سرد  تصمیم به راه اندازی مجدد آن گرفتم. از پیگیریها در اداراه فرهنگ و ارشاد شهرستان و استان گرفته تا پیگیری مسائل فنی و تکنیکی وبسایت و هاست و ……

حال پس از گذشت  حدود ۱۰ سال از شروع فعالیت “هساره” و فراز و نشیبهای آن دوران فعالیت خود را با در نظر گرفتن چند مورد از سر میگیریم.

  • در تمام مدت فعالیت و مخصوصا در حال حاضر بدور از هرگونه تبعیض نژادی، زبانی و هیاهو، با توجه به ظرفیتهای زبان و ادبیات کوردی و نیز تولیدات روز افزون نویسندگان، شاعران و پژوهشگران این زبان با همراهی شما گرانمایه گان به آرامی و با دیدی منصفانه و منتقدانه راه خویش را دامه خواهیم داد.
  • باور داریم که عرصه فرهنگ و زبان، عرصه سیاست، دشمنی و کینه توزی نیست و برعکس عرصه مهر، دوستی و همدلی است لذا فارغ از هرگونه جهت گیری سیاسی و تنش زا تنها در راستای میراث گرانبهای نیاکانمان که همانا فرهنگ و زبان مادری میباشد گام برمیداریم. که حفظ و پاسداشت آن امری لازم و بدیهی مینماید.
  • باتوجه به باورهایمان جدا از راه اندازی “هساره” به زبان کوردی یک پوسته کامل و مشابه با پوسته بخش کوردی برای مخاطبان و تلاشگران زبان و ادبیات پارسی راه اندازی کرده و هردو قالب تحت یک نام در اختیار مخاطبان ارجمند خواهد بود.

در پایان امیدواریم که در راستای تداوم و پویایی این وبسایت فرهنگی و ادبی شاهد مشارکت و همراهی تمامی شما بزرگواران باشیم.

با ادای احترام

سهراب مرادی مدیر وبسایت هساره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا